Реклама на сайте Реклама на сайте Добавить в избранное Добавить в избранное
Шрифт Мелкий шрифт Средний шрифт Крупный шрифт
По категориям По популярности

Это надо знать!
Не справедливе правосуддя..
Раздел: Госорганы > Суд
Регион: Тернопольская область
Организация: простий народ   Тернопіль

В Тернопільському апеляційному суді, коли ви захочете знайти справедливість і законність-ви можете сильно розчаруватись
Подробности
Шановні колеги, жителі міста Тернопіль, району і області. Такий час настав, що держава, наше життя змушує нас звертатись в суди для вияснення правоти в діях одних, чи інших осіб. Але це обман і бізнес адвокатів, суддів і причетних до них людей. Ми шукаєм правду і законність. Але не там то було. В Тернопільському апеляційному суді, коли ви захочете знайти справедливість і законність-ви можете сильно розчаруватись. Три судді в ПРОФЕСІЙНІЙ одежі з МЕДАЛЯМИ на груддях при проголошенні рішення суду починаючи словами - ІМЕНЕМ УКРАЇНИ...можуть збрехати, проголосити зовсім не то, що прийде в документальному (на папері) рішенні вашого питання. Беріть з собою відеокамери, РОЗУМНІ телефони і фіксуйте всьо, що бачите, бо і їхній аудіозапис переписується і переформатується без проблем і за раховані хвилини. Бережіть і забеспечуєйте своє право, справедливість і правоту самі, бо вас зроблять дураками, як зробили мене,в моїй справі 22.09.2011. Вибачте, люди добрі, за образу, але як попадете в не зрозумілу, безправну і безнаказуєму ситуацію, то зрозумієте моє повідомлення...Дякую за розуміння, якщо зрозуміли...бо слова ІМЕНЕМ УКРАЇНИ, в даному випадку, звучать досить карикатурно і не впевнено, як і життя в цій країні…

Написать комментарий
Aleksandr | 2015.12.26, 11:50
Процитировать Процитировать
As Charlie Sheen says, this article is "W!NINNGI"
 
ВОВКОДРАЙВЕР | 2012.03.10, 01:28
Процитировать Процитировать
Статтею 126 Конституції України гарантовано незалежність і недоторканність суддів.
Конституційний суд України тлумачить недоторканність суддів як один із елементів їхнього статусу. Вона не є особистим привілеєм, а має публічно-правове призначення, яке полягає в забезпеченні здійснення правосуддя неупередженим, безстороннім і справедливим судом.

Наділивши суддів недоторканністю, законодавець прагнув захистити їх від зовнішнього впливу з метою створення умов для належного і сумлінного виконання ними правозахисних функцій.

Втім, з плином часу все більше нечистих на руку представників судової гілки влади, тлумачачи недоторканність як "імунітет" від передбаченої законом відповідальності за злочини, починають вважати її саме привілеєм, недоступним пересічному громадянинові.

І дійсно, практика свідчить про успішне ухилення ряду суддів від кримінальної відповідальності саме за допомогою свого "недоторканного" статусу.

Наведу Вам деякі ситуації.

Так, 22.05.08 після 22 години суддя Каховського міськрайонного суду Крюковський О. А., вживши алкогольні напої, під час з'ясовування стосунків зі своїми родичами не знайшов іншого аргументу власної правоти, крім автомата Калашникова, вистріливши з нього 14 куль у членів родини Зваричів(однофамілець). Унаслідок цього жінці та неповнолітній дитині заподіяно тілесні ушкодження.

За зброєю, яку застосував Крюковський, тягнеться кримінальний слід ще з 1994 року, коли за її допомогою було вчинено напад у місті Каховці. Тому постає доречне питання: де, а головне, яким чином суддя здобув собі це знаряддя злочину?

Якби винний, який вчинив замах на вбивство декількох осіб, був пересічним громадянином, його б того ж дня було затримано і заарештовано. А так — статус судді стоїть на сторожі злочинних інтересів Крюковського, дозволяючи йому ухилятися від слідства. Більше того, саме цей статус допоміг судді Крюковському добитися в суді скасування постанови про порушення щодо нього кримінальної справи.

Незважаючи на наявність беззаперечних доказів вчинення Крюковським особливо тяжкого злочину, інший суддя, що розглядав його скаргу, проявив корпоративну етику і скасував постанову про порушення кримінальної справи.

Так за принципом "Рука руку миє" упродовж 4 місяців відбувалося правосуддя для родини Зваричів. І лише 08.10.08 апеляційний суд Херсонської області відновив справедливість, визнавши законним порушення кримінальної справи щодо судді-злочинця.

Попри очевидність злочинних дій голови господарського суду Миколаївської області Коваля Ю. М., який за винесення ухвали про накладення арешту на спірне майно вимагав та отримав від позивача понад 2 тисячі доларів США хабара, апеляційний суд міста Києва, керуючись принципом корпоративності, з надуманих мотивів скасував постанову слідчого про порушення кримінальної справи щодо "здирника у мантії".

Деякі представники суддівського корпусу, користуючись своїм статусом, навіть вирішують людські долі, хоч і всупереч вимогам закону.

Наприклад, голова Макарівського районного суду Київської області Дзюба Н. М. незаконно засудила до позбавлення волі підлітка, який на час вчинення інкримінованого йому злочину не досяг віку, з якого взагалі можлива кримінальна відповідальність. Таким чином, дитина провела в місцях позбавлення волі чотирнадцять місяців.

На заваді слідчому, який розслідував кримінальну справу про вчинену суддею Дзюбою Н. М. службову недбалість, вкотре стала корпоративна етика — за скаргою Дзюби постанову про порушення щодо неї кримінальної справи судом скасовано.

У певної частини наших суддів недоторканність породила відчуття безроздільної влади і безкарності, яке перетворює судовий процес на фарс, який допомагає режисерам цього фарсу незаконно збагачуватися.

За те, щоб не потрапити у місця позбавлення волі, підсудний був змушений передати судді Шахтарського міськрайонного суду Донецької області Шевченку О. І. хабар у сумі 2,5 тисячі доларів США.

За призначення підсудному більш м'якого покарання суддя Харцизького міського суду Донецької області Носовська Л. О. отримала 8 тисяч доларів США хабара.

Суддя Дзержинського міського суду Донецької області Тюрін М. М. упродовж 2006—2007 років отримав хабарів на суму 45 тисяч гривень за винесення рішень не тільки у кримінальних, а й навіть в адміністративних справах.

Кримінальні справи щодо цих суддів розслідувані та направлені до суду з обвинувальними висновками.

Встановлена в кабінеті голови Арбузинського районного суду Миколаївської області Пампури О. І. прихована відеокамера зафіксувала більш ніж 100 фактів отримання хабарів цим суддею.

Його правосуддя відчули на собі більше сотні громадян, які були вимушені сплачувати судді гроші.

Заступник голови Приморського районного суду міста Одеси Гандзій Н. В., голова Колимського районного суду Одеської області Следь В. М., суддя Хмільницького міськрайонного суду Вінницької області Вельгус В. О. отримали хабарі за винесення певних рішень на користь окремих громадян.

Справи щодо цих суддів все ще розслідуються, оскільки ці "привілейовані" особи, користуючись неможливістю застосування до них заходів процесуального примусу (привід, затримання, арешт), просто уникають зустрічей зі слідчими, перешкоджаючи таким чином слідству.

Перелік суддів-хабарників, щодо яких органами прокуратури порушені та розслідуються кримінальні справи, можна продовжити. І кількість таких "комерсантів" зростає з року в рік. Як зростають і їх апетити.

Поширенню злочинних проявів серед суддів сприяє і споглядацька позиція Голови Верховного суду України Онопенка В. В., який самоусунувся від вирішення кадрових проблем підпорядкованого йому відомства.

Замість очолення боротьби з кримінальними проявами в лавах суддів, він з 2007 року здійснює спроби узурпувати владу, перетягуючи на себе і фактично контрольовану ним Раду суддів України повноваження з призначення суддів на адміністративні посади. Внаслідок протиправного присвоєння і реалізації Радою суддів України цього повноваження були штучно створені передумови для втручання окремих політичних сил в сферу правосуддя в Україні через незаконно призначених цим органом голів судів та їх заступників.

Як вбачається із рішення Конституційного суду України у справі №1-6/2007 за конституційним поданням Вищої ради юстиції про офіційне тлумачення положення частини 5 статті 20 Закону України "Про судоустрій України" (справа про звільнення судді з адміністративної посади) від 16.05.07, питання про призначення судді на посаду голови суду, заступника голови суду та звільнення його з цієї посади повинні визначатись виключно законом.

До законодавчого врегулювання цієї сфери правовідносин Верховна Рада України 30.05.07 прийняла постанову №1098-У "Про тимчасовий порядок призначення суддів на адміністративні посади та звільнення з цих посад", якою тимчасово уповноважила Вищу раду юстиції вчиняти такі дії.

Разом з тим, всупереч статтям 19, 130 Основного Закону України Рада суддів України 31.05.07 ухвалила рішення №50 "Щодо призначення суддів на адміністративні посади в судах загальної юрисдикції та звільнення з цих посад", яким визначила, що саме вона є єдиним повноважним суб'єктом здійснення функцій призначення та звільнення суддів з адміністративних посад, узурпувавши таким чином всю повноту влади щодо суддів.

Оскільки Вища рада юстиції та Рада суддів України не наділені законом відповідними повноваженнями, призначення суддів на адміністративні посади цими органами фактично незаконні і дискредитують саму ідею ефективного функціонування судової системи.

З огляду на викладене викликає занепокоєння той факт, що з порушенням закону було призначено приблизно 900 суддів. Цілком зрозуміло, що всі вони повинні бути звільнені, а всі відповідні призначення — переглянуті.

Недосконалість чинного законодавства, яке впровадило необмежену недоторканність, породила суддівське свавілля, протистояти якому в теперішній час не може ніхто. Єдиним засобом боротьби з цим проявом є чітке законодавче визначення меж поширення суддівської недоторканності, закріплення процедури подолання її у разі притягнення суддів до кримінальної відповідальності, а також прийняття закону, який би регламентував порядок призначення суддів на адміністративні посади та їх звільнення.

З метою припинення деструктивних явищ, які дискредитують судову гілку влади, прошу Вас як Голову Ради національної безпеки і оборони України ініціювати термінове обговорення стану цих питань на засіданні Ради.

Прошу також використати надане Вам Конституцією України право законодавчої ініціативи та виступити у Верховній Раді України з пропозицією розроблення і прийняття закону про порядок призначення суддів та їх звільнення, а також внесення змін до частин 1—3 статті 13 Закону України "Про статус суддів", викладення їх у такій редакції:

"Стаття 13. Недоторканність суддів.
1. Судді під час відправлення правосуддя — недоторканні. Недоторканність судді поширюється на його житло, службове приміщення, транспорт і засоби зв'язку, кореспонденцію, приналежне йому майно і документи.

2. Суддя під час відправлення правосуддя не може бути затриманий за підозрою у вчиненні злочину чи адміністративного правопорушення, заарештований. До нього не можуть бути застосовані інші заходи процесуального примусу.

3. Про затримання судді за підозрою у вчиненні злочину чи адміністративного правопорушення негайно повідомляється орган, який призначив суддю на посаду".

Також доцільно було б на законодавчому рівні визначити поняття та межі дії терміну "відправлення правосуддя", щоб судді, які порушили закон, не могли б користуватися цим поняттям для ухилення від відповідальності.

Таким визначенням, наприклад, може стати наступне: "Відправлення правосуддя — це державна діяльність, яка полягає в розгляді суддею справ у судових засіданнях". Таким чином, дія статусу недоторканності судді буде чітко обмежена.

В умовах нестабільності та недосконалості кримінально-процесуального законодавства все більше суддів відверто маніпулюють його нормами, діючи при цьому не тільки в кримінальних інтересах обвинувачених, а ще і на користь можновладних осіб, які зацікавлені в створенні штучних перепон у притягненні винних осіб до встановленої законом відповідальності. Звичайно, таке маніпулювання є прямим втручанням у діяльність органів досудового слідства.

Таким чином, не всі внесені останнім часом зміни до кримінально-процесуального законодавства дійсно направлені на захист законних прав учасників судочинства. Деякі є зайвими, вони прийняті задля захисту інтересів вузького кола "обраних", які в змозі впливати на суддів, спонукаючи застосувати потрібну їм норму.

Сама ж норма про судове оскарження постанови про порушення кримінальної справи, як свідчить практика, є зайвою. Така процедура не тільки підміняє собою прокурорський нагляд, а й надає злочинцям цілком законну можливість руками недобросовісних суддів попередити для себе "загрозу" кримінальної відповідальності й остаточно її уникнути ще до виникнення у слідчого достатніх підстав для винесення постанови про притягнення особи як обвинуваченого.

Тому цілком природнім було б скасування таких сумнівних норм, до яких, безумовно, відносяться прийняті 14.12.06 зміни до статті 206 КПК України в частині доповнення її частини 1 пунктом 4 (зупинення слідчих дій судом на час розгляду скарги на постанову про порушення кримінальної справи), та статті 236-7, 236-8 КПК України (порядок оскарження в суді постанови про порушення справи).

Високий рівень довіри суспільства до суду є одним із чинників правової держави. Втім, чим вищий рівень довіри, тим більшу відповідальність покладає він на кожного суддю. Саме тому суддівський корпус має бути укомплектований людьми, які здатні застосовувати судову владу виважено і мудро.

На жаль, сьогодні в нашій державі законодавча закритість судової системи та корпоративна етика суддів перешкоджають дієвому громадському контролю за їх діяльністю, майже унеможливлюють справедливе покарання не доброчесних суддів.

Внесення ж запропонованих мною змін, які стосуються чіткого визначення поняття "недоторканність судді" та його меж, дозволить максимально наблизити судову систему до суспільства і підняти рівень довіри громадян України до судової гілки влади.
 
Написать комментарий
Ваша оценка:
Запросить другое изображение
Правила раздела:
Уважаемые посетители постеры и комментаторы! Рубрика «Свобода слова» является площадкой для свободного обмена опытом и мнениями по темам актуальным и полезным для общества.

Поскольку мы предоставляем каждому человеку возможность свободно и анонимно высказаться, убедительно просим вас в обсуждениях воздержаться от публикации заведомо ложной информации, оскорблений, переходов на личности (для этого существуют книги жалоб и предложений) и от нецензурной лексики (для этого есть заборы незавершенных строительств и другие бесплатные площадки).

Предупреждаем, что посты будут удалены, а нарушители, в конечном итоге, могут понести ответственность согласно Законодательству.


Выбрать регион


Чёрный список Лучшие


О нас Контакты Реклама на сайте Партнерам Пресс-релизы Архив Гражданская журналистика Статьи партнёров Новости партнеров
Rambler's Top100 Яндекс цитирования